Úvod / Superpotraviny / Kakao

BIO KAKAOVÉ BOBY DRCENÉ 250 G

BIO KAKAOVÉ BOBY DRCENÉ 250 G
Sleva 20%

BIO KAKAOVÉ BOBY DRCENÉ 250 G

-20%
175 Kč
219 Kč  |  Ušetříte 44 Kč
1 porce Vás vyjde na 10 Kč
SklademDoručíme do pátku 27. 04.
BIORAWVeganBez GMO
Zdravý start dne Očista organismu Energie Zdraví
Začít den zdravě? Očistit organismus, cítit se v kondici či posílit zdraví?

Tento produkt působí právě v kategoriích, které jsou zvýrazněny.

BIO KAKAOVÉ BOBY DRCENÉ 250 G

 • garantujeme 100% bio kvalitu nepražených kakaových bobů přímo z Peru
 • šetrně zabaleno v certifikovaných prostorách výrobce
 • drcené boby pro pohodlnější využití
 • pozitivně ovlivňují náladu, pocit štěstí a napomáhají soustředění
 • zdroj energie

Naše doporučení ke konzumaci

 • kakaové boby si přidejte do Vašich snídaňových vloček, jogurtu, zdravého pečení nebo si je dejte jako zdravé mlsání kdykoliv během dne

Náše bio kakaové boby jsou testovány na přítomnost těžkých kovů, plísní a dalších škodlivých mikroorganismů

Kakaové boby jsou semena z plodů kakaovníku pravého (Theobroma cacao neboli pokrm bohů). Plod kakaovníku je protáhlá nepukavá bobule, která je obvykle rozdělena do pěti komor, z nichž každá obsahuje až 14 semen (bobů). Tato semena jsou obklopena lehce zkvasitelnou cukernatou dužinou. Kakaovníky byly pěstovány již starými Aztéky a Máyi , v dnešní době se pěstují v tropech celého světa.

Kakaové boby jsou zdrojem hořčíku a dalších minerálů, jako jsou železo, zinek, měď, draslík atd. Obsahují také vitaminy, vlákninu a široké spektrum antioxidantů. Jsou bohaté na neurotransmitery – dopamin, serotonin, arginin a anandamid – látky, které příznivě ovlivňují nervový systém.

Kakaové boby a přednosti některých složek

 • Měď
  Antioxidant, který v těle spolupracuje především se zinkem. Obstarává správné fungování nervů, je potřebná pro tvorbu kolagenu a melaninu. Společně se železem působí při krvetvorbě. Podílí se na stavbě kostí.

 • Vitamín E
  Velmi důležitý antioxidant, pozitivně působí na sexuální výkonnost, má močopudné účinky. Působí proti nadměrnému srážení krve. Společně s hořčíkem zabraňuje svalovým křečím.

 • Dopamin
  Chemická látka, která hraje důležitou roli v motorických funkcích mozku. Zvyšuje krevní tlak a zlepšuje tok krve. Jeho nedostatek souvisí s Parkinsonovou nemocí.

 • Zinek
  Naše tělo ho nevytváří ani neukládá, musíme ho tedy doplňovat. Pomáhá v boji proti nachlazení a infekcím, udržuje zdravé vlasy, nehty a pleť, posiluje imunitu, podporuje hojení, je nezbytný pro zažívání a reprodukci.

 • Vláknina
  Nedílná součást zdravého jídelníčku. Podporuje správnou funkci střev, je prevencí onemocnění zažívacího traktu, snižuje krevní tlak a cholesterol, zrychluje metabolismus.

Dávná legenda

Podle staré mexické legendy daroval lidem první zrnka kakaa aztécký bůh větru Quetzalcoatl. Naučil je také, jak si připravit chutný nápoj zvaný Tchocoatl. Byl zobrazován jako bílý vousatý opeřený had a přezdívalo se mu „rajský zahradník". Když později Aztéky napadl Španěl Cortés, byl Aztéky považován právě za tohoto boha, což se jim stalo osudným.

Jak kakaovník vypadá?

Kakaovník je stálezelený tropický strom. Vzrůstem se dá přirovnat k našim jabloním. Má rozložitou korunu s tenkými lesklými listy, které přechází z bronzové až k tmavě zelené barvě. Zajímavé je, že se jedná o kauliflorní rostlinu, což znamená, že drobné bílé až narůžovělé květy vyrůstají přímo na kmeni. I když je jich na tisíce, opylena je sotva polovina z nich. Plodů, které po opylení dozrávají 4 měsíce, je velmi málo.

Pěstování

Kakaovník je velmi náročný na pěstování. Je háklivý na choroby a nemá rád přímé slunce. Zato vyžaduje vysokou vlhkost vzduchu. Navíc musí být chráněny i samostatné plody, neboť lákají divokou zvěř. Plodit začíná třetím rokem od vysazení.

Sklizeň

Plody kakaovníku nedozrávají ve stejnou dobu, a proto je potřeba je neustále kontrolovat. Úplnou zralost není jednoduché poznat. Závisí zejména na barvě, délce a zvuku při poklepu. Ze stromu se pak dostávají odsekáváním mačetou.

Nutriční hodnoty BIO KAKAOVÉ BOBY DRCENÉ 250 G

Nutriční hodnotyve 100gv 1 dávce
Energetická hodonota 1963 KJ / 464 Kcal 393 KJ / 93 Kcal
Tuky 43 g 8,6 g
z toho nasycené mastné kyseliny 25 g 5 g
Sacharidy 36 g 7,2 g
z toho cukry 0,3 g 0,06 g
Vláknina 32 g 6,4 g
Bílkoviny 14,1 g 2,82 g
Sůl < 0,021 g < 0,004 g

Dotaz k produktu BIO KAKAOVÉ BOBY DRCENÉ 250 G

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 
 

Související produkty