Úvod / Superpotraviny / Maca

BIO MACA PRÁŠEK 125 G

BIO MACA PRÁŠEK 125 G

BIO MACA PRÁŠEK 125 G

249 Kč
1 porce Vás vyjde na 9 Kč
SklademDoručíme do pondělí 25. 03.

Zvolte variantu:

BIORAWVeganBez GMO
Zdravý start dne Očista organismu Energie Zdraví
Začít den zdravě? Očistit organismus, cítit se v kondici či posílit zdraví?

Tento produkt působí právě v kategoriích, které jsou zvýrazněny.

BIO MACA PRÁŠEK 125 G

 • garantujeme 100% bio kvalitu prášku z kořene rostliny maca přímo z peruánských And
 • šetrně zabaleno v certifikovaných prostorách výrobce
 • podporuje odolnost imunitního systému, pozitivně ovlivňuje paměť
 • podporuje regeneraci a zlepšuje fyzickou výkonnost
 • přírodni afrodiziakum

Naše doporučení ke konzumaci maca

 • přidejte si maca prášek do svého smoothie nápoje, proteinu, snídaně nebo rozmíchejte ve vodě či svém oblíbeném nápoji

Náš bio maca prášek je testován na přítomnost těžkých kovů, plísní a dalších škodlivých mikroorganismů.

 

Rostlina maca (Lepidium Meyenii) se vyskytuje pouze v některých částech Peru v nejvyšších polohách And, což z ní činí vzácnou rostlinu. Přezdívá se jí „peruánský ženšen" či „peruánská viagra". Už před více než 2000 lety byla součástí jídelníčku dávných Inků. Nejdůležitější částí je kořen (bulva) bíložlutého až tmavočerveného zbarvení, který vzhledově připomíná řepu. Maca má specifickou sladkou chuť a aroma.

Maca je významným zdrojem vápníku, hořčíku, draslíku a železa. Obsahuje také kvalitní aminokyseliny a stopové minerály, jako jsou například zinek, jód, měď a selen. Dále obsahuje vysoký podíl vitaminu C a řadu vitaminů skupiny B. Je rovněž bohatým zdrojem fytosterolů.

Maca a přednosti některých složek

 • Fytosteroly
  Jsou to tukové látky rostlinného původu. Podobají se cholesterolu, a právě díky tomu zabraňují jeho vstřebávání ze zažívacího traktu. To vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. Významné jsou také pro své preventivní působení proti kardiovaskulárním onemocněním.

 • Hořčík
  Nepostradatelný pro tvorbu energie, pomocník při obraně proti stresu, pomáhá předcházet svalovým křečím, reguluje srdeční činnost, má příznivý vliv na funkci štítné žlázy, udržuje zdravé kosti a zuby.

 • Jód
  Nezbytná součást štítné žlázy k řízení metabolických pochodů v těle, nedostatek jódu má za následek snadnou unavitelnost, spavost, poruchy koncentrace, kloubní potíže, vypadávání vlasů a celkovou ztrátu vitality.

 • Zinek
  Naše tělo ho nevytváří ani neukládá, musíme ho tedy doplňovat. Pomáhá v boji proti nachlazení a infekcím, udržuje zdravé vlasy, nehty a pleť, posiluje imunitu, podporuje hojení, je nezbytný pro zažívání a reprodukci.

 • Vitamin B komplex
  Výživa pro vlasy a nehty, zjemňuje pokožku, urychluje hojení, zlepšuje koncentraci, podílí se na tvorbě červených krvinek, zlepšuje trávení.

Dávná legenda

Prastará indiánská legenda vypráví, že peruánští indiáni věřili v oblaka plná bohů. Nejdůležitější z nich byl Všemocný stvořitel Virakoča. A právě on prý dal kmenům žijícím v extrémně nepříznivých podmínkách And dar v podobě neobyčejné bulvy. Tuto rostlinu vytvořil odolnou vůči krutým podmínkám a obohatil ji o cenné složky posilující organismus a zvyšující fyzickou i duševní kondici. Jenomže to Virakočovi nestačilo. Chtěl zachovat existenci dalších generací obyvatel And, a proto učinil macu zdrojem vitality a chuti k plození potomků. V domorodém jazyce název maca znamená „z výšin pocházející, bytosti posilující". 

Jak maca vypadá?

Tato celoroční dvouletá bylina se řadí do čeledi brukvovitých. Maca není velká rostlinka. Nad zemí její lístky vyrůstají do výšky 15 cm (pro představu by se daly přirovnat k petrželi), pod zemí se pak rodí blahodárná bulva. Má velmi kolísavé zbarvení od bílé, přes žlutou, narůžovělou až k fialové.

Pěstování maca

Nenáročná a velice přizpůsobivá rostlina. Za svou dlouhou existenci se maca sžila s drsnými vysokohorskými podmínkami, které vysoko v Andách panují.

Kontrolováno CZ-BIO-002

Nutriční hodnoty BIO MACA PRÁŠEK 125 G

Nutriční hodnotyve 100gv 1 dávce
Energetická hodnota 1229 KJ / 289 Kcal 61 KJ / 14 Kcal
Tuky 0,6 g 0,03 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g 0,01 g
Sacharidy 61,3 g 3,07 g
z toho cukry 36,2 g 1,81 g
Vláknina 19,6 g 0,98 g
Bílkoviny 9,7 g 0,49 g
Sůl < 0,02 g < 0,001 g

Dotaz k produktu BIO MACA PRÁŠEK 125 G

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 

Související produkty