Úvod / Zajímavosti

Acai - Superpotravina pro zdraví a krásu

Tento vzdálený příbuzný borůvek nebo malin jsou plody palem rostoucích v oblastech Střední a Jižní Ameriky. Právě odtud se také postupně začal šířit jejich věhlas do celého světa. Jsou to bobule vyznačující se vůbec nejvyššími nutričními hodnotami, s nimiž se ve světě ovoce můžeme setkat.


Acai pro zdraví
Z hlediska výživy je acai jeden z nejlepších potravinových doplňků. Vše je hlavně díky omega mastným kyselinám, antioxidantům, vitamínům a minerálům a v neposlední řadě také vláknině.
Toto zázračné ovoce se může pochlubit celou řadou pozitivních efektů na lidské zdraví.
Podporuje zdravý spánek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posilňuje kosti a chrupavky, pomáhá redukovat hmotnost, zvyšuje sexuální aktivitu. Pokud sportujete, podporuje také regeneraci svalů.

Acai pro krásu
Důležitou součástí superpotraviny acai jsou také antioxidanty, svým efektem totiž dokáží zpomalit proces stárnutí buněk.


Zahrnutím acai do svého jídelníčku tak můžete z velké části bránit napadení buněk volnými radikály a především působení nežádoucích vnějších faktorů jako jsou sluneční paprsky nebo pesticidy. Acai tak pomáhá oslabovat tyto vnější vlivy na stav vaší kůže, její pevnost nebo i její barvu.


Jak doplnit acai do běžného jídelníčku
Acai prášek lze přidávat do smoothie, jogurtů, mléka nebo jen rozpustit ve vodě. Fantazii se meze nekladou – acai prášek může být součástí vaší snídaně nebo svačiny.
Vyzkoušejte například naši sladkou zdravou snídani moruše, rostlinné mléko a lžičku acai prášku. Produkty Balíčku zdraví jsou bez přidaných cukrů a přesto tak chutné.


Výborná je také svačinka v podobě Superproteinu a s přidáním porce acai prášku.

11. 10. 2017