Úvod / Zajímavosti

Výroba tyčinek? Hlavně s láskou

Dali dohromady sebe, svá příjmení, své pocity a chutě a vzniklo Happy Power. Dvojice Jakub a Karla se pustila do výroby proteinových tyčinek a másel, které jsme před nedávnem začali prodávat i my v Balíčku zdraví. Jsou ve čtyřech příchutích, vegan, z 95 % bio, s obsahem našeho Superproteinu 2.0 a mají skvělou chuť. A my přinášíme rozhovor s jejich výrobci.

Jak se proteinové tyčinky vyrábí?

Tyčinky vyrábíme na speciálním stroji k tomu určenému. Představte si takovou kouzelnou mašinku, kam si naházíte suroviny podle chuti a vyjede vám tyčinka. Samozřejmě to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Prvně se musí vytvořit homogenní hmota, která tvoří pojivo (datle, rýžový sirup, čokoláda, apod.) a smíchá se se zbytkem surovin ve správném poměru. I když to vypadá jako hračka, je to velká alchymie. Najít správný poměr všech surovin tak, abychom dostali hezkou pevnou tyčinku, která je chutná, a ne kus bláta (což se nám taky už povedlo), je docela věda.

Proč jste se rozhodli začít s jejich výrobou?

Odpověď je jednoduchá. Dělali jsme je pro sebe. Oba dva jsme sportovci, které to táhne k rostlinné stravě. Každý zná spěch a ruch dnešní doby a také to, jak je občas těžké udržet životosprávu, když si potřebujete něco narychlo sníst a zároveň chcete maximální efekt pro vaše tělo. Skvělých raw, vegan tyčinek je na našem trhu spoustu, najdou se i proteinové, jenže tam jsme prostě nenašli takovou, která by nás chuťově uspokojila. Pokud teda nebyla z dovozu s cenou, za kterou si pořídíte skoro oběd. A tak byl nápad na světě. Plán byl vytvořit výživově plnohodnotnou tyčinku, na kterou se vždy budeme těšit.

_DSC6499

Jak dlouhá byla cesta od nápadu až po první vyrobenou tyčinku?

Výroba šla postupně, první jsme měli asi po dvou měsících. V dalších příchutích jsme dlouho hledali ten správný poměr. Cesta od prvního nápadu po všechny čtyři příchutě tyčinek byla asi pět měsíců.
Jaké používáte při výrobě suroviny?
Snažíme se vše mít v nejlepší kvalitě ve které je to možné, zatím se pohybujeme kolem 90% bio surovin, kromě tyčinky Pure, která je 100% bio.

Co zákazníky přesvědčí dát si právě tuto tyčinku?

Je to dokonalá kombinaci chuti, kvality a můžu říct i ceny. Vyrobili jsme je původně pro sebe a člověk si pro sebe vždy udělá to nejlepší. Můj přítel je člověk, kterému tolik nezáleží na chuti, ale na kvalitě toho, co svému tělu dává. Na druhou stranu já jsem rozmazlenější a potřebuji, aby mi to chutnalo. U našich tyčinek mám pocit, že je to pro mě takový dezertík za odměnu. A navíc jsou vyrobeny s láskou :)

Z jakých příchutí můžeme vybírat?

Máme LOVE tyčinku, která je jahodová s kešu ořechy. Potom POWER, což je čokoládová tyčinka s arašídy, tyčinka HAPPY je se skořicí a lískovými ořechy, a kokos a višně obsahuje tyčinka PURE.

Dalším vašim produktem jsou másla...

Ano. Vyrábíme oříšková másla, která vznikla ještě před tyčinkami a jsou založena na stejném principu. Jednotlivé příchutě tyčinek a másel jsou snoubeny v chutích. Tedy kromě másla Pure. Tam jsme se rozhodli, jak už název sám napovídá, jít tou nejčistší cestou a máslo Pure je z čistých kešu ořechů.

_DSC6511

Kompletní nabídku tyčinek i másel najdete ZDE.

 

22. 05. 2018