Úvod / Superpotraviny / Chia

BIO CHIA SEMÍNKA 125 G

BIO CHIA SEMÍNKA 125 G

BIO CHIA SEMÍNKA 125 G

99 Kč
1 porce Vás vyjde na 3 Kč
SklademDoručíme do pondělí 29. 04.

Zvolte variantu:

BIORAWVeganBez GMO
Zdravý start dne Očista organismu Energie Zdraví
Začít den zdravě? Očistit organismus, cítit se v kondici či posílit zdraví?

Tento produkt působí právě v kategoriích, které jsou zvýrazněny.

BIO CHIA SEMÍNKA 125 G

 • garantujeme 100% bio kvalitu chia semínek přímo z Peru
 • šetrně zabaleno v certifikovaných prostorách výrobce

Naše doporučení k přípravě chia

 • přidejte si chia semínka do Vašeho smoothie, jogurtu, snídaňových vloček nebo třeba do Vašeho zdravého pečení

Chia semínka plodí šalvěj hispánská (Salvia hispanica), hluchavovitá bylina pocházející ze Střední Ameriky. Tuto na pěstování náročnou rostlinu znali již staří Aztékové, kteří ji používali hlavně jako zdroj energie k překonávání velkých vzdáleností. Chia semínka si tak vysloužila přezdívku „poklad aztéckých běžců". Tato drobounká semínka mají buď bílou, nebo hnědou až černou barvu bez výživových rozdílů.

Chia semínka mají vysoké zastoupení omega-3 nenasycených mastných kyselin. Jsou bohatým zdrojem vápníku a dalších důležitých minerálů. Obsahují řadu zdraví prospěšných antioxidantů a vlákninu. Naopak neobsahují lepek a jsou vhodná pro diabetiky.

Chia semínko a přednosti některých složek

 • Nenasycené mastné kyseliny
  Naše tělo si je nedokáže samo vytvářet, a proto je důležité je přijímat spolu s potravou. Mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a onemocnění centrálního nervového systému, snižují hladiny krevních tuků, prokazují protizánětlivé účinky a rozšiřují cévy.

 • Kyselina listová
  Největší význam má v těhotenství, kdy snižuje riziko vývojových vad nervové soustavy. Dále se podílí na tvorbě červených krvinek a svalů, pomáhá při hojení ran a zlepšuje trávení.

 • Vápník
  Doslova základní stavební kámen těla, je totiž součástí kostí a zubů. Zodpovídá za jejich pevnost a tvrdost. Ovšem podílí se také na činnosti svalů a nervových funkcích.

 • Selen
  Významný antioxidant, který chrání tělo před volnými radikály a působí jako ochrana před těžkými kovy. Zlepšuje činnost imunitního systému, má příznivý vliv na činnost štítné žlázy.

 • Vláknina
  Nedílná součást zdravého jídelníčku. Podporuje správnou funkci střev, je prevencí onemocnění zažívacího traktu, snižuje krevní tlak a cholesterol, zrychluje metabolismus.

Dávná legenda

Bájní Aztékové žili v drsných podmínkách, což nečinilo jejich život zrovna lehkým. Měli však blahodárnou plodinu, která jim pomáhala v drsných podmínkách. Často se vydávali na náročné válečné výpravy a chia semínka jim byla vydatným společníkem. Museli totiž nosit zprávy přes obrovské vzdálenosti několikrát za den. A právě díky tomuto „palivu" vynikali výbornou fyzickou kondicí. No a právě z aztéckého slova „chian" pochází jejich název, který znamená olejnatý.

Jak šalvěj hispánská vypadá?

Šalvěj hispánská je jednoletá bylina dorůstající do výšky jednoho metru. Rozkvétá ve dvou variantách. Bíle kvetoucí šalvěj plodí převážně bílá semínka chia a fialová šalvěj pak tmavá.

Pěstování chia

Jedná se o velice náročnou rostlinu, která se nedá pěstovat kdekoliv. Ke svému růstu chia potřebuje kvalitní půdu, pravidelnou vlhkost a stálé teplo.

 

Kontrolováno CZ-BIO-002

Nutriční hodnoty BIO CHIA SEMÍNKA 125 G

Nutriční hodnotyve 100gv 1 dávce
Energetická hodnota 2048 KJ / 490 Kcal 307 KJ / 74 Kcal
Tuky 31 g 4,65 g
z toho nasycené mastné kyseliny 3 g 0,45 g
Sacharidy 44 g 6,60 g
z toho cukry 0 g 0 g
Vláknina 38 g 5,70 g
Bílkoviny 16 g 2,40 g
Sůl 0,02 g 0,003 g
Hořčík 290 mg = 77 % RHP ve 100g
Fosfor 535 mg = 76 % RHP ve 100g
Měď 1,5 mg - 150 % RHP ve 100g
Niacin 11,2 mg = 70 % RHP ve 100g
Vitamín B1 0,89 mg = 81 % RHP ve 100g
Vitamín E 29,1 mg = 243 % RHP ve 100g

Dotaz k produktu BIO CHIA SEMÍNKA 125 G

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 

Související produkty