Úvod / Superpotraviny

BIO GOJI 125 G

BIO GOJI 125 G
Sleva 17%

BIO GOJI 125 G

-17%
99 Kč
119 Kč  |  Ušetříte 20 Kč
1 porce Vás vyjde na 24 Kč
SklademDoručíme do pondělí 29. 04.
BIORAWVeganBez GMO
Zdravý start dne Očista organismu Energie Zdraví
Začít den zdravě? Očistit organismus, cítit se v kondici či posílit zdraví?

Tento produkt působí právě v kategoriích, které jsou zvýrazněny.

BIO GOJI 125 G

 • garantujeme 100% bio kvalitu plodů goji
 • šetrně zabaleno v certifikovaných prostorách výrobce
 • bez přidaného cukru

Naše doporučení k přípravě s goji

 • přidejte si sušené plody goji do svého oblíbeného smoothie nápoje, jogurtu, snídaňových vloček nebo si je dejte samostatně kdykoliv během dne

Goji jsou plody kustovnice čínské (Lyceum chinensis), opadavého trnitého keře pocházejícího z Asie. Plody se vzhledem podobají šípku, avšak jejich chuť je sladší. V tradiční čínské medicíně se používají po staletí jako potravinový doplněk.

Plody goji jsou živinami nabitá potravina. Obsahují aminokyseliny, stopové prvky (např. zinek, železo, vápník), spoustu druhů vitaminů a jsou bohatým zdrojem karotenoidů.

Goji a přednosti některých složek

 • Karotenoidy
  Skupina žlutých, oranžových a červených rostlinných barviv. Působí antioxidačně a mají ochranný vliv na zdraví kostí, kůže a očí. Zvyšují imunitu a tím chrání před civilizačními chorobami.

 • Lutein
  Jeden z karotenoidů, který vyniká tím, že pomáhá chránit oči. Snižuje riziko vzniku šedého zákalu, chrání oči před UV zářením.

 • Riboflavin
  Označovaný také jako vitamín B2. Má příznivý vliv na zdraví pokožky, vlasů a nehtů. Podílí se na tvorbě některých hormonů, je důležitý pro nervovou soustavu a mozek, při fyzické námaze dodává svalovým buňkám kyslík a nechybí ani při procesech trávení.

 • Železo
  Nezbytná složka svalů a červených krvinek, na jejichž tvorbě se významně podílí. Součást krevního barviva – hemoglobinu, který zásobuje kyslíkem všechny buňky. Železo je prakticky důležité pro všechny orgány.

 • Draslík
  Je důležitý pro stabilitu vnitřního prostředí organismu, potřebný pro správnou funkci svalového, nervového a kardiovaskulárního systému, přeměňuje krevní cukr na energii a v neposlední řadě pomáhá odplavovat z těla škodlivé látky.

Dávná legenda

Jedna z legend o obulích goji vypráví následující příběh: Nedaleko buddhistického chrámu, který obývali mniši, se nacházela zeď. Tato běžná zeď byla prorostlá neobyčejnou kustovnicí. Obyvatelé chrámu se rozhodli právě vedle ní vykopat studnu. Jak červené plody kustovnice začaly opadávat, našly si cestu také do studny. Léta plynula a studna dál tyto bobule kustovnice pohlcovala. Najednou si mniši začali uvědomovat, že se cítí skvěle na svůj ne zrovna nejmladší věk. Nešedivěly jim vlasy, měli zdravé zuby a oplývali energií. Za všechno mohla souhra náhod a zázračné plody louhující se ve vodě studny.

Jak goji vypadá?

Je to trnitý opadavý keř, který dorůstá až do výšky 3 metrů. Zabírá dost místa díky svým dlouhým rozložitým větvím. Goji kvete v období od června do října krásnými nafialovělými květy a následně plodí oranžovo-červené lilkovité ovoce.

Pěstování goji

Nenáročná zcela mrazuvzdorná rostlina. Goji má ráda teplejší polohu s dostatkem sluníčka a vláhy. Roste však i v chudých podmínkách. První plody přináší po 2 až 3 letech od vysazení.

Sklizeň

Plody kustovnice čínské jsou velmi měkké, proto musí sběr probíhat velice obezřetně.

Kontrolováno CZ-BIO-002

Nutriční hodnoty BIO GOJI 125 G

Nutriční hodnotyve 100gv 1 dávce
Energetická hodnota 1256 KJ / 300 Kcal 377 KJ / 90 Kcal
Tuky 1,5 g 0,45 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g 0,09 g
Sacharidy 54 g 16,20 g
z toho cukry 37 g 11,10 g
Vláknina 8 g 2,40 g
Bílkoviny 12 g 3,60 g
Sůl 0,2 g 0,06 g

Dotaz k produktu BIO GOJI 125 G

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 

Související produkty