Úvod / Superpotraviny / Acai

BIO ACAI PRÁŠEK BIO 80 G

BIO ACAI PRÁŠEK BIO 80 G
Sleva 26%Akce

BIO ACAI PRÁŠEK BIO 80 G

-26%
249 Kč
336 Kč  |  Ušetříte 87 Kč
1 porce Vás vyjde na 15 Kč
SklademDoručíme do středy 27. 03.

Zvolte variantu:

BIOBez lepkuRAWVeganBez GMO
Zdravý start dne Očista organismu Energie Zdraví
Začít den zdravě? Očistit organismus, cítit se v kondici či posílit zdraví?

Tento produkt působí právě v kategoriích, které jsou zvýrazněny.

BIO ACAI PRÁŠEK BIO 80 G

 • garantujeme 100% bio kvalitu prášku 80g z rostliny acai přímo z Brazílie
 • šetrně zabaleno v certifikovaných prostorách výrobce
 • acai podporuje vylučování toxinů z organismu, podílí se na snižování hladiny cholesterolu a napomáhá hubnutí

Naše doporučení ke konzumaci

 • přidejte si acai prášek 80g do svého smoothie nápoje, proteinu, zdravé snídaně nebo rozmíchejte ve vodě či svém oblíbeném nápoji

Další varianty produktu:  Acai maxi balení 3ks

Náš bio acai prášek je testován na přítomnost těžkých kovů, plísní a dalších škodlivých mikroorganismů

Acai bio prášek je získáván z výživných bobulí, které rostou na obřích palmách (Euterpe oleracea) převážně v Brazílii, Venezuele a Ekvádoru. Blahodárné účinky bobulí acai (acai berries) byly oceňovány již v průběhu staletí domorodými obyvateli Amazonie. Vzhledem připomínají naše borůvky, avšak mají pecku, která tvoří 80 % plodu. Díky jedinečné a nejčistší formě prášku acai obsahuje silnou koncentraci živin a pouze zanedbatelné množství přírodního cukru (fruktózy).

acai berriesOvoce acai disponuje velkým množstvím fytonutrientů, proto se zaslouženě řadí mezi superpotraviny.

Bobule acai jsou jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů na světě. Obsahují širokou škálu vitaminů, minerální látky a nenasycené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9.

Acai a přednosti některých složek

 • Fytonutrienty
  Pochází z řeckého slova phyto – rostlina a nutrient – živina. Nutrienty jsou nezbytně důležité pro fungování organismu. Jsou to antioxidanty, které podporují imunitní funkce. Existuje šest základních druhů, a to tuky, sacharidy, bílkoviny, vitamíny, minerály a voda.

 • Nenasycené mastné kyseliny
  Naše tělo si je nedokáže samo vytvářet, a proto je důležité je přijímat spolu s potravou. Mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a onemocnění centrálního nervového systému, podílí se na snižování hladiny krevních tuků, prokazují protizánětlivé účinky a pomáhají rozšiřovat cévy.

 • Železo
  Nezbytná složka svalů a červených krvinek, na jejichž tvorbě se významně podílí. Součást krevního barviva – hemoglobinu, který zásobuje kyslíkem všechny buňky. Železo je prakticky důležité pro všechny orgány.

 • Vápník
  Doslova základní stavební kámen těla, je totiž součástí kostí a zubů. Zodpovídá za jejich pevnost a tvrdost. Ovšem podílí se také na činnosti svalů a nervových funkcích.

 • Vitamin A
  Má nepostradatelný vliv na lidské oči, díky němu správně rozeznáváme barvy a vidíme za šera. Je důležitý pro zdravý vzhled pokožky a pleti. Uplatňuje se při tvorbě spermií a vajíček.

Dávná legenda

Kdysi dávno žil v Amazonii indiánský kmen Itaki, jemuž vládl náčelník Tupa. Kmen trpěl nedostatkem potravin a mnoho z jeho členů hladovělo. Náčelník, snažíc se kmen zachránit, přišel s hrůzným nápadem - všechny narozené děti budou obětovány. Výjimkou nebyla ani jeho dcera Iaca, která měla malou dcerku. Iaca nesla ztrátu dítěte velmi těžko. Dennodenně prosila bohy o pomoc, aby zabránila obětování novorozenců.

Jednou v noci uslyšela pláč své zabité dcerky. Vyběhla ven, kde ji viděla stát vedle vysoké palmy. Když se k ní však rozběhla, její dcera se rozplynula a Iaca ztratila vědomí. Následující ráno ji ostatní našli, jak s úsměvem na tváři objímá palmu a vzhlíží do její koruny plné fialových plodů. Náčelník Tupa nechal bobule sklidit a nakrmil jimi celou vesnici. Zázračné ovoce pojmenoval acai (což je pozpátku Iaca) a od té doby již kmen nikdy nehladověl.

Jak acai palma (Euterpe oleracea) vypadá?

Tato štíhlá často vícekmenná palma acai dorůstá až do výšky 25 m. Má úzký kmen (v průměru kolem 15 cm), ze kterého vyrůstají větve obalené květy. Rozměrné zpeřené listy jsou jasně zelené barvy. Z jejich růstového vrcholu se připravuje palmové zelí či salát.

Ovoce acai na palmě roste v obrovských trsech, kdy na jedné větvi může být až několik stovek cenných bobulí acai. Rod Euterpe dostal své jméno po múze hudby z řecké mytologie a znamená „potěšující, obveselující".

Pěstování acai

Tomuto tropickému druhu palmy se v přírodě daří v záplavových oblastech. Vyžaduje celoroční teplotu nad 18 °C. Roste velmi pomalu a své plody rodí až po čtyřech letech od výsadby. Následně bobule acai vydává dvakrát do roka. Ty se dozráváním mění od zelené přes modrou, fialovou až na černou barvu.

Sklizeň

Plody acai se musí sklízet velmi spěšně, protože se velice rychle kazí a mění chuť. Ovoce se sbírá v korunách palem do velkých košů. Jedna palma acai urodí za rok až 20 kg ovoce.

Kontrolováno CZ-BIO-002

Nutriční hodnoty BIO ACAI PRÁŠEK BIO 80 G

Nutriční hodnotyve 100gv 1 dávce
Energetická hodnota 1229 KJ / 289 Kcal 123 KJ / 29 Kcal
Tuky 0,6 g 0,06 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g 0,02 g
Sacharidy 61,3 g 6,13 g
z toho cukry 36,2 g 3,62 g
Vláknina 19,6 g 1,96 g
Bílkoviny 9,7 g 0,97 g
Sůl < 0,02 g < 0,002 g

Dotaz k produktu BIO ACAI PRÁŠEK BIO 80 G

Jméno
Telefon
E-mailpovinné
povinné pole
Váš dotazpovinné
povinné pole
 

Související produkty