Úvod / Magazín

Plavková sezóna dorazila. Na hubnutí pořád není pozdě

Plavková sezona je tady! Celou zimu a jaro se těšíte na to, až konečně vysvitne sluníčko a vy tak budete moct vyrazit k vodě. Začátek roku patřil k plnění předsevzetí typu nebudu tolik jíst, přejídat se, více se hýbat nebo dokonce navštěvovat jedno z místních fitness center. No ale nějak to nedopadlo, nebyl čas, nálada, vůle... Zkrátka polovina roku je za vámi, vytoužená dovolená u moře před vámi a splnění hubnoucích předsevzetí nikde.

Začněte hned, ne v lednu

Nebojte! Na úpravu životosprávy není nikdy pozdě. Vše je pouze o vůli a chuti vytrvat. A proč nezačít zrovna v tomto období? Je nějaký důvod opět čekat na začátek roku, abyste si mohli dát své další předsevzetí? Co třeba vyzkoušet lehkou úpravu jídelníčku? Poradíme vám jak.

glass-956263_1920


Zařaďte více zeleniny a luštěnin, čímž svému tělu dodáte dostatek potřebné vlákniny, která umí výborně zasytit na delší dobu. Vyřaďte slazené limonády a nahraďte je vodou nebo čajem, v horkém letním počasí určitě spíše vlažnými. Vyhnete se tak zbytečným cukrům. Vypijte alespoň 2 – 2,5 litru vody denně a vaše pleť vám poděkuje.

Důležitá je vyváženost

Teď si určitě říkáte „Zelenina a voda? To je vše??" To bohužel není. Kéž by to bylo tak snadné. Nicméně příjem kvalitních sacharidů je pro tělo taktéž důležitý! Mluvíme zde ale o kvalitních sacharidech, jako jsou brambory, luštěniny, celozrnné pečivo a ráno či dopoledne si můžete dopřát i ovoce. Bez nich se Vaše tělo neobejde a pokud budete mít dostatečný příjem těchto sacharidů, určitě nedostanete chuť na pamlsky jako je například čokoláda, slazené nápoje nebo jiné přeslazené pochutiny.

hubnutí do plavek (3)

Vše je o vyváženosti. Nezapomínejte proto na také dostatek proteinů - bílkovin. Co se rostlinných proteinů týče, skvělým zdrojem jsou především luštěniny a olejniny. Vynikajícím zdrojem bílkovin jsou také potravinové doplňky. Top složení má Superprotein 2.0, který je veganský, bez chemie, cukru, syrovátky,skvělou chuť a hypoalergenní složení.

Časté dotazy míří na to, jestli jsou proteinové nápoje vhodné jen pro sportovce. Nejsou. Náš Superprotein 2.0 je díky své univerzálnosti vhodný pro všechny, kteří chtějí svému tělu dopřát kvalitní zdroj bílkovin. Superprotein 2.0 je výborný buď samostatně jako proteinový nápoj nebo ho můžete přidat do smoothie spolu s ovocem. Pokud sportujete, proteinovým nápojem urychlíte proces regenerace. Superprotein 2.0 je svěží nápoj, který navíc odlehčí vašemu zažívání, takže se nemusíte bát ani bolestí břicha.

BZ jaro-03

(Milan Tkadlec)

 

21. 06. 2018