Úvod / Magazín

Acai - Superpotravina pro zdraví a krásu

Milan Tkadlec Milan Tkadlec Počet přečtení 1222×

Tento vzdálený příbuzný borůvek nebo malin jsou plody palem rostoucích v oblastech Střední a Jižní Ameriky. Právě odtud se také postupně začal šířit jejich věhlas do celého světa. Jsou to bobule vyznačující se vůbec nejvyššími nutričními hodnotami, s nimiž se ve světě ovoce můžeme setkat.

Acai pro zdraví

acai berryZ hlediska výživy je acai jeden z nejlepších potravinových doplňků. Vše je hlavně díky omega mastným kyselinám, antioxidantům, vitamínům a minerálům a v neposlední řadě také vláknině. Můžete jej v bio kvalitě zakoupit i u nás.

Toto zázračné ovoce se může pochlubit celou řadou pozitivních efektů na lidské zdraví.
Acai podporuje zdravý spánek, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posilňuje kosti a chrupavky, pomáhá redukovat hmotnost, zvyšuje sexuální aktivitu. Pokud sportujete, podporuje také regeneraci svalů.

Nutriční hodnoty BIO ACAI PRÁŠEK

Nutriční hodnoty ve 100g acai v 1 dávce acai
Energetická hodnota 1229 KJ / 289 Kcal 123 KJ / 29 Kcal
Tuky 0,6 g 0,06 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g 0,02 g
Sacharidy 61,3 g 6,13 g
z toho cukry 36,2 g 3,62 g
Vláknina 19,6 g 1,96 g
Bílkoviny 9,7 g 0,97 g
Sůl < 0,02 g < 0,002 g

 

Acai pro krásu

Důležitou součástí superpotraviny acai jsou také antioxidanty, svým efektem totiž dokáží zpomalit proces stárnutí buněk.

Zahrnutím acai (acai berry) do svého jídelníčku tak můžete z velké části bránit napadení buněk volnými radikály a především působení nežádoucích vnějších faktorů jako jsou sluneční paprsky nebo pesticidy. Acai tak pomáhá oslabovat tyto vnější vlivy na stav vaší kůže, její pevnost nebo i její barvu.

Jak doplnit acai do běžného jídelníčku

Acai prášek lze přidávat do smoothie, jogurtů, mléka nebo jen rozpustit ve vodě. Fantazii se meze nekladou – acai prášek může být součástí vaší snídaně nebo svačiny.

Vyzkoušejte například naši sladkou zdravou snídani moruše, rostlinné mléko a lžičku acai prášku. Produkty Balíčku zdraví jsou bez přidaných cukrů a přesto tak chutné.

Výborná je také svačinka v podobě Superproteinu 2.0 a s přidáním porce acai prášku.

(Milan Tkadlec)

11. 10. 2017