Úvod / Magazín

Efektivnější učení? Vytvořte si plán a dodejte tělu potřebnou energii

Dnešní článek naší autorky Terezy je především pro studenty. Přináší rady a tipy, jak učení zvládnout v klidu, úspěšně a trochu si ten učící čas zpříjemnit. A navíc recept na smoothie, které dodá tělu i mysli spoustu energie.

Maturita, zkouškové a nejrůznější další závěrečné testy jsou v plném proudu, a proto bych se s vámi v dnešním článku chtěla podělit o pár tipů, jak si to učení alespoň trochu zpříjemnit.

VYTVOŘTE SI PLÁN

Plánování zbožňuji a nedám na něj dopustit ani při učení. Vždycky si dopředu rozmyslím, co se budu učit, abych potom zbytečně neztrácela čas přeskakováním od jednoho k druhému. Proto si zkuste sestavit plán - uvidíte, že se toho naučíte daleko víc a vaše učení bude mnohem efektivnější!

UDĚLEJTE SI VÝPISKY

V učebnicích nebo na internetu bývá spousta nepotřebných informací, proto si vždycky udělejte vlastní výpisky. Už jenom tím, že si to vypíšete, se spoustu věcí naučíte!

UČTE SE Z VLASTNÍCH POZNÁMEK

Následující tip souvisí s tím předchozím - učte se z vlastních výpisků. Každý máme jiný styl vyjadřování, psaní, zvýrazňování nebo podtrhávání důležitých informací a nejlépe si zapamatujete ten svůj vlastní.

ODLOŽTE/VYPNĚTE MOBIL

Tenhle bod je sice klasika, ale přesto ho musím zmínit - je totiž možná úplně nejdůležitější. Sama znám moc dobře, jak mě během učení láká podívat se na hodiny, omylem kliknu na Instagram a nakonec strávím zbytek odpoledne sledováním vlogů. Proto mobil radši odložte co nejdál nebo ho úplně vypněte!

NEZAPOMEŇTE NA PŘESTÁVKY

Člověk se nedokáže naplno soustředit celý den, a proto je důležité najít si čas i na odpočinek. Jdetě si například zaběhat, zacvičit nebo si připravte nějaké dobré jídlo a uvidíte, jak vám to pročistí hlavu a hned budete produktivnější!

PŘIPRAVTE SI SVAČINU

Mozek spaluje při učení velké množství kalorií, které je nutné pravidelně doplňovat. A právě proto jsem si pro vás připravila recept na výživné smoothie, se kterým učení půjde samo!

smothie škola

INGREDIENCE:

- hrst kadeřávku
- 1/2 banánu
- 1/2 avokáda
- 1 odměrka čokoládového proteinu
- 1 lžička kešu másla
- 250 ml mandlového mléka

KADEŘÁVEK

Kadeřávek obsahuje vitaminy A, C, B7, z minerálních látek draslík, železo, hořčík a především vápník. Jeho pravidelná konzumace snižuje hladinu cholesterolu, podporuje střevní peristaltiku, zlepšuje kvalitu kostí, zubů a nehtů.

BANÁN

Banány obsahují tři přírodní cukry, a proto skvěle dodají energii a navíc smoothie krásně osladí. Z vitamínů obsahují B1, B2, B6, C a E, z minerálních látek draslík, hořčík a železo.

AVOKÁDO

Avokádo je důležité je především kvůli vysokému obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin, které podporují mozkovou činnost mozku, zlepšují pleť a kvalitu vlasů.

KEŠU MÁSLO

A abychom tu mozkovou činnost podpořili ještě víc, nesmí chybět další zdroj zdravých tuků - kešu máslo! Navíc udělá smoothie perfektně krémové.

MANDLOVÉ MLÉKO

Mandlové mléko je skvělá alternativa kravského, jelikož neutralizuje vnitřní prostředí a dodá tělu velké množství vápníku.

PROTEIN

Poslední ingrediencí je BIO SUPERPROTEIN 2.0 SE SUPERFOODS. Jedná se o protein ve 100% bio kvalitě, neobsahuje sóju, lepek ani umělá dochucovadla. A napadá vás lepší způsob, jak do sebe dostat 28 g bílkovin, než v podobě neodolatelného kakaa?

 (Teraza Šlancarová)

15. 05. 2018