Úvod / Magazín

Goji – Kustovnice čínská

Goji (kustovnice čínská) – další z řady superpotravin, které mají příznivý vliv na naše zdraví. Jedná se o populární trvalku původem z Asie. Kustovnice čínská je keřík, který dorůstá výšky až tři metry.

A právě plody goji jsou vyhledávaným doplňkem stravy. Plody kustovnice čínské připomínají malé šípky. Jsou tím nejlepším způsobem, jak tělu dodat potřebné látky ke správnému fungování organismu.

Zajímají vás účinky a vlastnosti goji?

goji plody15% objemu plodů goji tvoří bílkoviny. Plody kustovnice se mohou pochlubit obsahem 19 aminokyselin, z toho 8 esenciálních. Dále obsahují obrovské množství minerálních látek a stopových prvků. Nejdeme v nich zinek, měď, vápník, fosfor, selen. Ve zralých plodech nalezneme až 11 mg železa na 100g bobulí.

Plody Goji jsou také skvělým antioxidantem. Víte, že jsou plody kustovnice čínské vydatným zdrojem vitaminu C? Obsahují až 500x více vitaminu C než pomeranče. Nesmíme zapomenout také na vitamin B, E, esenciální mastné kyseliny.

Plody kustovnice jsou také účinným prostředkem pro boj s bakteriemi, plísněmi a mají protizánětlivý účinek. Mnoho lidí je užívá ke snížení cholesterolu nebo léčbě sexuální impotence.
Pozitivní účinky goji zaznamenají také diabetici, lidé trpící závratí, bolestí v kříží či ženy s potížemi při menopauze.

Pokud v práci čelíte stresu či nadměrné fyzické zátěži, zahrňte do svého jídelníčku plody goji. Goji také zlepšuje paměť, pomáhá proti nespavosti či utlumuje bolest hlavy.

Vyzkoušejte Bio sušené plody Goji z našeho Balíčku zdraví. Můžete je přidávat do jogurtu, vyluhovat je ve vodě nebo z nich uvařit čaj.

Vyzkoušejte goji

Plody Goji můžete také vyzkoušet ve Zdravé svačince spolu s dalšímu superpotravinami jako je moruše, brusinka, rozinka a drcené kakaové boby. Kustovnici můžete najít také v naší Zdravé snídaní se superpotravinou Maca. Lze také zakoupit samostatně zde - Goji, sušené plody.

Dobrou chuť!

(Milan Tkadlec)

11. 10. 2017