Úvod / Magazín

Odolejte nachlazení správnou prevencí

Zima je obdobím plným nemocí, bacilů a spoustu lidí kolem náš trápí nachlazení. Jestli jsem já osobně za něco opravdu vděčná, tak za svou odolnou imunitu. Vlastně si už ani nepamatuji, kdy jsem byla nemocná, a to přitom neužívám žádné léky! Když cítím, že na mě něco leze, snažím se vyléčit jedině přírodní cestou. A právě proto bych se o své tipy ráda podělila i s vámi!

Nápoj piju každé ráno už několik let a nedám na něj dopustit - obsahuje totiž vitaminy, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci onemocnění. Vitality green mix je skvělou směsí desíti zelených potravin a více než dvaceti druhů superpotravin. K tomu skvěle chutná a na podporu imunity a detoxikaci organismu je skvělý.IMG_6149_1

  • ČAJ

Zatímco přes léto s sebou všude nosím vodu, v chladném období mi v tašce nikdy nesmí chybět termoska s čajem. Vyzkoušejte napříkad čaj z goji.

  • VÝŽIVNÉ SEZÓNNÍ JÍDLO

Lidé se mě často ptají, kde beru inspiraci na svoje recepty a právě roční období je jeden z hlavních faktorů. Se změnou počasí se totiž mění i moje chutě, a tak zatímco bych přes léto klidně snídala, obědvala i večeřela banánové zmrzlinky, na podzim a v zimě nedám dopustit na teplou kaši z ovesných vloček, ideálně s nějakým ořechovým máslem

  • CVIČENÍ

Můj další tip, jak zabránit nachlazení, je pořádně to ze sebe vypotit. Jak jinak, než cvičením! Samozřejmě nemyslím vyrazit v horečkách do fitka, ale když mě začne škrábat v krku, nazuju tenisky a jdu si pořádně zaběhat. A pokud se k běhání stále nemůžete přemluvit, máme pár rad, jak s ním skutečně začít. Přečetěte si článek ZDE .

  • RELAX

Nezapomínejte ale ani na odpočinek! Právě dostatečný spánek je totiž nezbytnou součástí zdravého životního stylu, a když je ho nedostatek, tělo je oslabené a tím pádem daleko náchylnější k tomu podlehnout onemocnění.

relax šlnacarová

04. 12. 2018