Úvod / Magazín

Změna životního stylu? Zkuste těchto pět jednoduchých tipů

To období, kdy si celá řada z nás dává předsevzetí je už za námi. Čas na změnu je však kdykoliv během roku a proč ne právě teď? Pokud chcete změnit svůj životní styl a pořád nevíte jak začít, máme pro vás následujícíh pět změn zdravého životního stylu, které můžete udělat ještě dnes!

VSTAŇTE DŘÍV

Věřte mi, že ráno opravdu dělá den a není nic horšího, než být hned po probuzení ve stresu, že něco nestíháte. Proto zkuste vstát třeba jen o pár minut dřív a uvidíte, že den bude najednou delší, produktivnější a že budete mít naopak ještě víc energie!

ivotní styl ráno

JEZTE POTRAVINY V TÉ NEJPŘIROZENĚJŠÍ PODOBĚ

Také se zkuste vyhnout přeslazeným, tučným a průmyslově zpracovaným jídlům a naopak se zaměřte na potraviny v té nejpřirozenější podobě, jako jsou zelenina, ovoce, brambory, batáty, rýže, quinoa, oříšky, semínka a tak podobně!

BUĎTE KAŽDÝ DEN ALESPOŇ CHVÍLI NA ČERSTVÉM VZDUCHU

Najděte si každý den alespoň chvíli na to, být na čerstvém vzduchu - například můžete vyrazit na rychlou ranní procházku, vystoupit o zastávku dřív nebo se jít projít během obědové pauzy. Uděláte něco pro své tělo, a navíc si skvěle vyčistíte hlavu!

woman-1814968_1920

NAJDĚTE SI AKTIVITU, CO VÁM BUDE VYHOVOVAT

Cvičení je hlavní součást zdravého životního stylu, ale rozhodně nemusíte chodit do posilovny jen proto, že to dělá někdo jiný. Každý z nás je originál, a proto dělejte jen to, co baví vás! A začít můžete kdykoliv.

VYZKOUŠEJTE MEDITACI

Sama bych nikdy nevěřila, jak je těžké na chvíli vypnout všechny myšlenky a soustředit se jen na vlastní dech. Pokroky jsou ale vidět opravdu rychle a věřte mi, že v běžném životě meditace neuvěřitelně pomáhá! A jestli s meditací nemáte žádné zkušenosti, doporučila bych vám svojí oblíbenou aplikaci Headspace!

ivotní styl meditace

 Tereza Šlancarová (@terezasdiary)

30. 01. 2019