Úvod / Magazín

Cvičení: odměna pro mysl, ne trest pro tělo!

Nejčastější výmluva, proč někdo necvičí, bývá to, že nemá čas. Upřímně si ale myslím, že neexistuje nic, jako "nemít čas" - vše je o prioritách. Chápu, že když člověk pracuje, studuje nebo dokonce obojí, může být opravdu náročné stíhat ještě cvičení - vždycky je tu ale možnost ranního workoutu!


Když bych vám měla popsat svůj ideální den, začínal by pořádnou snídaní a následným tréninkem v posilovně. Neznám nic lepšího, než jít se po ránu pořádně zpotit, a potom mít celý den před sebou. Nevadí mi kvůli cvičení vstávat - dokonce mám daleko víc energie, než když jdu cvičit později. Chápu ale, že ne každý je takové ranní ptáče, a tak mě napadlo sepsat pro vás pár tipů, které vám pomůžou z vyhřáté postele vstát!

PRAVIDELNÝ SPÁNEK

Každý den vstávám i usínám ve stejnou dobu. Vyhovuje mi mít takový řád, protože pravidelnost hraje opravdu velkou roli. Tělo si na režim zvykne a váš spánek (a později i výkon) bude efektivnější. Proto si zkuste stanovit, a hlavně dodržovat, čas, kdy vypnete televizi, odložíte mobil a půjdete si lehnout.

POZITIVNÍ PŘÍSTUP

Když budete usínat naštvaní, že ráno musíte vstávat, pravděpodobně nakonec cvičit nepůjdete. Zkuste si to v hlavě přenastavit a nebrat cvičení jako trest pro tělo, ale jako odměnu pro mysl - myslete na ten úžasný pocit po tom!

cviceni je odměna text

PŘIPRAVTE SI VĚCI DEN PŘEDEM

Když si svojí sportovní tašku připravíte den předem, o to víc vás to ráno donutí opravdu jít, a zároveň se vám nestane, že byste ve spěchu něco zapomněli.

SNÍDANĚ

Každému vyhovuje něco jiného, ale já si nedovedu představit jít cvičit nalačno. Snídaně je pro mě základ dne a vždycky musí být vydatná, abych měla dostatek energie na cvičení. A jestli se vám nechce ztrácet čas zdlouhavou přípravou, vyzkoušejte snídaňové směsi  od Balíčku zdraví - jsou hotové za chvilku a dodají spoustu energie!

kakaová5

 

ODMĚNA PO CVIČENÍ

Věřte mi, že pyšný pocit po cvičení je nejlepší odměnou - problém ovšem je, že to není dostatečně silná motivace. Proto si připravte nějakou odměnu, která na vás bude čekat - a mě nenapadá nic lepšího, než skvělá proteinová tyčinka.

Tereza Šlancarová

 

20. 07. 2018