Úvod / Magazín

Krása? Nejlepší je ta přirozená

Tentokrát pro vás máme článek trochu jiného zaměření, a to beauty tipy. Protože zdraví a krása jdou spolu ruku v ruce, přinášíme vám tipy od naší blogerky Terezy , jak na přirozenou krásu. 

Musím se přiznat, že jedné věci ve svém životě opravdu lituji - toho, že jsem se začala malovat už ve dvanácti letech. Kvůli mé špatné životosprávě, i vzhledem k věku, jsem touhle dobou měla opravdu problematickou pleť a snažila jsem se to všemožně zakrýt. To jí ale naopak ještě víc poškodilo a já se dostala do začarovaného kruhu. Nicméně, pleť se mi podařilo vyléčit takovým způsobem, že se teď nemaluji prakticky vůbec a akné už ani nevím, co je. A právě proto bych se s vámi chtěla podělit o své tipy, jak krásné, svěží a zdravé pleti dosáhnout!

PŘIROZENÁ KRÁSA

Hned můj první tip je - vsaďte na přirozenou krásu. Já se poslední dobou snažím malovat co nejmíň, jelikož ať už je kosmetika sebekvalitnější, pleť přeci jen určitým způsobem narušuje. Vysouší ji, podporuje tvorbu akné a nebo urychluje stárnutí kůže. A hlavně, v přirozenosti je krása!

beauty procházka

ČERSTVÝ VZDUCH

Póry musí dýchat a není nic horšího, než být celý den zavřený v místnosti se špatným vzduchem. Proto zkuste být každý den alespoň chvíli na čerstvém vzduchu - a jestli pracujete v kanceláři, jednoduše vystupte o zastávku dřív nebo si přes oběd dejte rychlou procházku. Uvidíte, jak se vám vaše pleť odvděčí a navíc uděláte něco pro své tělo!

SPORT

Sport není zdravý jen pro naše tělo, ale i pro pleť. Aby se z těla dostaly všechny špatné látky a nečistoty, je potřeba se jednou za čas pořádně zpotit - proto koukněte na náš článek Chcete běhat? Máme pár rad, jak skutečně začít, nazujte tenisky a vyražte!

beauty salt

ZDRAVÉ JÍDLO

To, co jíme, ovlivňuje naši pleť možná úplně nejvíc. Když do sebe budeme dostávat mastné, průmyslově zpracované potraviny, bude i naše pleť mastná a nekvalitní. Když ale budeme jíst čerstvé jídlo v té nejpřirozenější podobě, pleť bude zdravá, zářivá a čistá. Právě proto tak zbožňuji ty velké barevné mísy plné zeleniny - vždyť čím víc barev, tím víc antioxidantů! A když je řeč o antioxidantech, jedním z nejvýznamnějších zdrojů je kakaový prášek, který najdete ZDE nebo v naší lahodné snídaňové směsi. Zároveň je důležité přijímat dostatečné množství zdravých tuků (které zase najdete v našich ořechových máslech nebo semínkách), jelikož zdravé tuky zabraňují černým tečkám a vysoušení pleti.

03. 01. 2019