Úvod / Magazín

Přírodní léčivý zázrak? Prášek camu camu

Víte, jaký je nejsilnější přírodní zdroj vitamínu C? Je jím exotické ovoce camu camu, které nejenže je rekordmanem, co se „céčka" týče, ale navíc obsahuje i celou řadu dalších vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. Pokud hledáte přírodního pomocníka na podporu imunity, s camu camu nesáhnete vedle.

Původ

Ovoce camu camu roste na keři Myrciaria dubia, který se vyskytuje v tropické Americe, nejčastěji pak v Peru. Plody jsou malé, žlutočervené s výrazně kyselou dužinou, což je znakem vysokého obsahu vitaminu C. Z běžně dostupného a známého ovoce jsou největším zdrojem vitaminu C pomeranče. Camu camu však obsahuje až 50 x vyšší množství vitaminu než pomeranče. Na sto gramů čerstvého ovoce se v něm vyskytují až dva gramy vitaminu C. Extrakt camu camu obsahuje ještě vyšší koncentraci vitamínů a ve sto gramech extraktu můžeme najít až sedm gramů vitaminu C.pomeranč camu camu

 

A proč je vitamin C tak důležitý?

Nejčastěji se podává při nachlazení, a také jako prevence v období chřipek a dalších respiračních onemocnění. Vitamin C je však skvělým ochráncem celého lidského nervového systému.
Nervový systém člověka je ohrožován celou řadou nepříznivých vlivů, ať už z okolí nebo ze stravy. Špatně fungující nervový systém může způsobovat deprese, potíže s učením, s pamětí a může vést až k demenci či Alzeheimerově chorobě. Jeho správné fungování je důležité pro fungování mozku, srdce a všech svalů v těle a dopomoci mu můžeme přijímáním potravin s antioxidačními schopnosti, jakou jsou nejen camu camu, ale například i kakao či goji.


Často je zmiňován také příznivý vliv camu camu na zrak člověka, obsahuje vysoké množství draslíku a beta-karotenu.


Camu camu je skvělou prevencí nejen před nachlazením, ale i před řadou vážných onemocnění. Působí preventivně proti stárnutí organismu – přirozeným způsobem brání stárnutí buněk všech orgánů včetně pokožky. Jeho užívání se doporučuje i lidem vyššího věku, neboť má antisklerotické účinky a pomáhá zmírňovat již existující pohybové i komunikační problémy.

podzimní imunita

Účinky camu camu:

• Snižuje zánět a bolest kloubů
• Podporuje regeneraci celého organismu
• Účinně chrání při chřipce, respiračních onemocněních i astmatu
• Chrání oční nervy a je účinný proti nemocem zraku
• Udržuje zdravý krevní oběh
• Snižuje krevní tlak
• Pomáhá při depresi, nervozitě a zlepšuje náladu
• Zlepšuje paměť
• Působí proti demenci, Alzeheimerově chorobě
• Pomáhá při cukrovce
• Chrání játra


A jak camu camu užívat? Můžete si jej dát buď samostatně (jednu kávovou lžičku rozmíchejte ve sklenici vody nebo čaje), přidat jej do smoothie nebo vyzkoušet některý z receptů s camu camu. Například skvělý camu camu cake, recept na něj najdete ZDE.

IMG_0877

30. 01. 2019