Úvod / Magazín

Jak zůstat fit i přes Vánoce

Když se řeknou Vánoce, vybaví se mi pohádky, horké kakao, čerstvě upečené cukroví a především, odpočinek. Vánoce jsou jednoduše svátky klidu a pohody, které si ovšem můžeme užít naplno, a zároveň se udržet fit - stačí následovat pár základních tipů!

UVOLNĚTE SE

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce a přeci nechcete vzpomínat na to, jak jste si vyčítali vanilkový rohlíček nebo trávili hodiny v posilovně s cílem vypotit štědrovečerní večeři. Jednoduše - uvolněte se a berte to s klidem. Jestli po zbytek roku cvičíte a jíte zdravě, tak vaše tělo pár dní volnějšího režimu ani nepozná, a dokonce si myslím, že mu to naopak prospěje. Vždyť kdy jindy trochu zvolnit, než o Vánocích?

warm-and-cozy-1975215_1920

MYSLETE NA ROVNOVÁHU

Zároveň ale nezapomeňte myslet na rovnováhu! V žádném případě si nic neodpírejte ani nezakazujte, dopřejte si, na co máte chuť, jen v rozumném množství. Ani to, že jsou Vánoce přeci neznamená, že musíte sníst několik plechů cukroví najednou!

VYZKOUŠEJTE ZDRAVĚJŠÍ CUKROVÍ

Také letos můžete zkusit trochu zaexperimentovat a například upéct nějaký recept na zdravější vánoční cukroví - věřte mi, že si moc pochutnáte a navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco pro svoje zdraví. Zároveň je to úplně ideální způsob jak ukázat okolí, že zdravé jídlo není jenom zelenina, ale i slaďoučké cukroví! Mrkněte třeba na naši vánoční inspiraci - sušenky s konopnými semínky, NErumové kuličkymüsli kostky se superpotravinami či acai jahodové kuličky

fit vanoce zdrave cukrovi

PIJTE S MÍROU

Alkohol obsahuje spoustu prázdných kalorií a kolikrát byste ani neřekli, že vlastně vypijete daleko víc, než sníte k celé Štědrovečerní večeři. Navíc když to přeženete, bude vám druhý den špatně a místo svých blízkých budete objímat tak akorát záchodovou mísu. Proto nezapomeňte i o svátcích pít s rozumem.

VYZKOUŠEJTE NOVÉ AKTIVITY

Jak už jsem říkala, Vánoce jsou svátky klidu - proto hlavně poslouchejte svoje tělo a nebojte se dopřát si odpočinek. Jestli se opravdu upřímně těšíte do posilovny, tak si klidně dejte nějaký vánoční trénink, ale jinak se do cvičení nenuťte - vždyť to není žádná povinnost, ale zábava! Můžete vyzkoušet nějakou jinou aktivitu, například vemte rodinu na badminton, jděte si zabruslit nebo vyražte na vánoční procházku. Načerpáte vánoční atmosféru, a zároveň uděláte něco i pro svoje tělo!

To by bylo mých 5 tipů, jak si užít zdravé Vánoce naplno. Myslete hlavně na to, že důležité je užít si je v klidu a nestresovat se maličkostmi! 

 

18. 12. 2018