Úvod / Magazín

U zdravé snídaně je důležité složení i příprava. Inspirujte se

Ví to většina z nás. Zdravá snídaně má být základem dne. Ne všichni však na toto pravidlo ráno myslí a dodržují správné složení prvního denního jídla, které má náš organismus energeticky povzbudit do nadcházejícího dne. Přitom snídat je jednoduché a pokud po ránu nestíháte, může to být i rychlé.

Doplnění energie

Správná a zdravá snídaně by měla pokrýt dvacet procent našeho energetického příjmu na celý den. Navíc zatímco my jsme spali, naše tělo pracovalo i v noci a po ránu si tak zaslouží vydatnou snídani. Velkou chybou je toto jídlo vynechat. Jednak nastartujete den bez energie, kterou tělo nemá z čeho získat, navíc budete brzy pociťovat hlad a při dalším jídle si dáte o to větší porci. Navíc tělo bez energie volá po jejím rychlém dobití a vy tak nejspíš sáhnete po něčem, co vás rychle „nakopne". Tedy obvykle po něčem sladkém a plném jednoduchých cukrů. Ty tělu sice energii rychle dodají, nicméně ne na příliš dlouhou dobu.

aneta (4)

Co by měla správná snídaně obsahovat?

  • Složené sacharidy 

Tyto sacharidy jsou pro organismus nezbytné, slouží mu totiž jako zásobárna energie. Jako vhodný snídaňový zdroj těchto polysacharidů je například celozrnné pečivo, vločky – ovesné, žitné, špaldové..., ořechy či třeba ovoce. Už jen výčet zdrojů inspiruje k chutné ovesné kaši, dochucené jablky, ořechy a ořechovým krémem.

  • Bílkoviny

Bílkoviny jsou velmi důležité a zejména pokud jste příznivcem slaných snídaní, můžete snídat bílkovinovou bombu. Skvělé je například míchané tofu na cibulce s čerstvou zeleninou a celozrnným pečivem. Nebo si dopřejte vegan anglickou snídani – fazole s tempehem.

  • Tuky

Tento výraz už snad nenahání takovou hrůzu jako dříve. Tuky jsou totiž nezbytnou součástí našeho jídelníčku a jejich nedostatek může vést k hormonální nerovnováze nebo dokonce i k depresím. Navíc nás zasytí, takže necítíme chvíli po jídle hlad. Jejich zdroje jsou semínka, ořechy, ořechová másla nebo třeba kokos. Takže i tady se přímo nabízí varianta snídaně – chia pudink s ořechovým máslem a kokosem.

Pokud ke snídani vyhledáváte cereálie, pohlídejte si jejich složení. Celá řada z nich je plná jednoduchých cukrů, mnohdy ve složení najdete i barviva či konzervační látky. Zkuste zdravě snídat s naší Zdravou snídaní. Nedoslazená, nedobarvená, zkrátka 100% přírodní. Na výběr máte z pěti druhů, přičemž všechny příchutě pořídíte ve dvou gramážích a jedna ze snídaňových směsí je obohacena i proteinový prášek. Všechny jsou vegan a raw.

_DSC9585

Co to je Zdravá snídaně?

Zdravá snídaně od Balíčku zdraví je směsí vloček, superpotravin a dalších přírodních surovin, jako třeba kokosu, ořechů, semínek či goji. Její příprava je velmi jednoduchá a rychlá – smíchejte ji v rostlinném mléce či jogurtu a vychutnejte si ji. Buď jen tak, nebo ji dolaďte ještě čerstvým ovocem. Fantazii se meze nekladou.

Podívejte se, jak je snadné to je

 

Pokud máte ke snídaně raději samotnou kaši, v naší nabídce naleznete i snídaňové směsi, které jednoduše smícháte s vodou či rostlinným mlékem a máte výbornou chutnou kaši, která je také obohacena o superpotraviny. Hned ráno do sebe tedy dostanete potřebnou dávku živin a energie. Takovéto směsi nabízíme ve třech příchutích a k tomu máme další tři směsi pro děti. Všechny tyto snídaně jsou přirozeně bezlepkové a v bio kvalitě.

Inspirace

A pokud máte ráno přece jen trochu víc času, vyzkoušejte, například jako víkendovou snídani, některou z těchto dobrot:

Vafle s ořechovým krémem
Bircher müsli
Proteinové palačinky s chia semínky
Banánové lívance s proteinem
Acai bowl
Vegan bábovka

 

12. 04. 2019